KISBAJOMI NÉPI HAGYOMÁNYŐRZŐ ÉS ERDEI ISKOLA

Fedezze fel Rinyamente ékszerdobozát!

pc120747.jpg

Az országos műemlékvédelem alatt álló Református Parókia teljes felújítása során alakítottuk ki a KOKOSZ által minősített Népi Hagyományőrző és Erdei Iskolát, mely a falu szívében áll.

Bakonyi Károly esperes 1889. évi feljegyzései szerint "-Az egyház keletkezése óta egy faház volt, sövényfallal, zsupptetőre, kémény nélkül." 1741, 1777, 1818. esztendőkben építették újjá. 1843. évben készült a jelenlegi, negyedik lelkészlakás, ami a kor követelményeinek teljesen megfelelt. Az épület a község legmagasabb pontján áll, az elődök bölcsessége folytán a századelő építészetének egyszerű racionális, erőt és méltóságot sugárzó tömbje, a község ékessége. Az épület a 60-as évek óta lakatlan, ezért nagy felújítást kellett az épületen végezni, hogy elnyerje eredeti állapotát.

Fő épületünk 28+3 tanuló és az őket kísérő 2 pedagógus bentlakását biztosítja.

pc120759.jpg

Vendégházunkban családias légkörben pihenhet 8 fő.

pc120745.jpg

Az iskola zöldövezetében lehetőség nyílik sátrak, lakókocsik elhelyezésére, szabadtéri zuhanyzó használattal.

dsc03980.jpg

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 14
Heti: 88
Havi: 414
Össz.: 135 710

Látogatottság növelés
Oldal: Népi Hagyományőrző Erde Iskola
KISBAJOMI NÉPI HAGYOMÁNYŐRZŐ ÉS ERDEI ISKOLA - © 2008 - 2024 - kisbajomierdeiiskola.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »